Praxe pro studenty

Studujete a chtěli byste prohloubit své znalosti pomoci odborné praxi? V tomto případě Vám nabízíme možnost podílet se na zajímavých projektech v rámci odborných praxí, které mohou probíhat jak u naší firmy ve Štěnovicích, tak v mateřské společnosti v Německu. Společnost nabízí stipendia u jednotlivých kvalifikací. Během praxe firma poskytuje studentům příspěvek na dopravu, stravování a také zajišťuje ochranné pomůcky a pracovní oděvy.

Chystáš se psát bakalářku?

Stáž ve STREICHERu je skvělou možností, jak načerpat odborné znalosti! Ty potom využiješ ve své závěrečné práci i v případném zaměstnání.

Jakub Červený je studentem 3. ročníku Fakulty strojní ZČU a zároveň pomáhá našemu konstrukčnímu týmu vylepšovat návrh systému modulárních komor S-Cube, který jsme vyvinuli u nás ve Štěnovicích.

O čem bude tvoje bakalářka?

Dostal jsem možnost zpracovat bakalářskou práci na téma: Návrh technologie výroby hliníkových optických stolů. 

Jedná se o optické stoly, které se využívají v prostředí vakua. Právě jejich využití s sebou nese řadu problémů v oblasti technologie výroby. Pokud k tomuto aspektu připočteme nedokonalosti samotného hliníku, jde o nelehký úkol, který spadá pod projekt S-Cube. 

Tento projekt se zaměřuje na výrobu modulárních vakuových komor s velkou možností variability sestavení a dalších aspektů, které by mohl potenciální zákazník mít.

Na čem zrovna pracuješ?

Kromě tvorby bakalářské práce se ve firmě učím spoustu nových a praktických věcí. Momentálně pracuji na oddělení projektování výrobních procesů. Tato práce zahrnuje výuku v informačním systému, orientaci ve výkresech, plánování výroby a komunikaci s dalšími částmi firmy od oddělení konstrukce, kde jsou výrobky navrženy, až po samotnou výrobu na halách a odeslání výrobku zákazníkovi.   

Věřím, že tato možnost mě do budoucna velmi posune v oboru strojírenství. Přímo předávané informace a zkušenosti z praxe je těžké nahradit pouze studiem.

You did not activate the necessary cookies for this content.

activate necessary cookies and show content