Odborné stáže a praxe ve strojírenství pro studenty VŠ

Vyzkoušejte, jak vypadá práce v oboru, který studujete.

Sbírejte pracovní zkušenosti ještě během studia!

Kdo jsme?

Navrhujeme a vyrábíme vakuová zařízení na zakázku do celého světa přes 30 let. Za tu dobu jsme ušli dlouhou cestu od výrobce svařenců k realizaci komplexních projektů v oblasti vakuových technologií.

Dnes naší výrobou pomáháme výzkumným pracovištím a technologickým firmám měnit svět k lepšímu.

Počet zakázek, které každoročně úspěšně dokončíme, stále roste. Proto hledáme juniornější kolegy, kteří by nám pomohli s jejich realizací. Ve Streicheru můžete absolvovat krátkodobé odborné či dlouhodobé stáže napříč firmou i odděleními.

Hledáme šikovné studenty, kteří nám pomohou rozvíjet spolupráci s našimi klienty. Jaký tým si vybereš?

 

Trainee v týmu řízení projektů

Naši projekťáci se starají o hladký průběh svěřených zakázek. Většina projektů je chápána jako kusová výroba a již nikdy se neopakují.

 

Trainee v týmu vývoje a konstrukce

Naši konstruktéři nabízí vakuová řešení na míru díky propojení konstrukce, pevnostních výpočtů a výroby.

 

 

Trainee v týmu administrativy

Naši backoffice asistenti zajišťují správu administrativy s přesahem do účetnictví a pečují o bezproblémový chod kanceláře. Zároveň jsou podporou projektových týmů.

Co by ti nemělo chybět?

  • Chuť učit se novým věcem
  • Komunikativní znalost německého nebo anglického jazyka
  • Orientace na detail a nebát se zeptat
  • Studovat vysokou školu technického směru (v případě zájmu o obor konstrukce a řízení projektů)

 

Pár dobrých důvodů, proč na stáž právě k nám

Jak probíhá nábor?

 

Krok 1 – První kontakt

Pošli odkaz na LinkedIn profil nebo životopis na steinerova(at)streicher-machinery.cz. Ozveme se obratem s termínem setkání.

 

 

Krok 2 – Pohovor

Z pohovoru většinou uděláme takový rozhovor. Cílem je zjistit, jestli by nám to společně fungovalo.

 

 

Krok 3 – Setkání s týmem

Je dobré předem zjistit si, co konkrétní tým řeší a jak vypadá jejich běžný den. Dostaneš prostor zeptat se na cokoliv, co tě zajímá.

 

 

Krok 4 – Nástup

Když si vzájemně padneme do oka, nabídneme ti místo stážisty. Následuje zaškolení do pracovního procesu, absolvování kolečka na dílně a po celou dobu podpora nadřízeného.

Piš závěrečnou práci s námi! Třeba jako Jakub Červený.

Studentská práce dostane praktický rozměr a nabité zkušenosti se budou hodit při obhajobě. A přijít se dá i s vlastními tématy!

Jakub je studentem 3. ročníku Fakulty strojní ZČU a zároveň pomáhá našemu konstrukčnímu týmu vylepšovat návrh systému modulárních komor S-Cube, který jsme vyvinuli u nás ve Štěnovicích. Zeptali jsme se Kuby, o čem bude jeho bakalářka?

"Dostal jsem možnost zpracovat bakalářskou práci na téma: Návrh technologie výroby hliníkových optických stolů. Jedná se o optické stoly, které se využívají v prostředí vakua. Právě jejich využití s sebou nese řadu problémů v oblasti technologie výroby. Pokud k tomuto aspektu připočteme nedokonalosti samotného hliníku, jde o nelehký úkol, který spadá pod projekt S-Cube. Tento projekt se zaměřuje na výrobu modulárních vakuových komor s velkou možností variability sestavení a dalších aspektů, které by mohl potenciální zákazník mít."

Naše kancelář může být i tvým pracovním místem

Při nedávné rekonstrukci jsme mysleli na vytvoření příjemného pracovního prostředí pro soustředěnou práci. Tak vznikly moderní prostory s venkovní odpočinkovou terasou pro oběd a výhledem do okolní štěnovické přírody přes celoprosklenou fasádu.

Výroba je srdcem naší firmy. Pojď se podívat do výrobních prostor.

Pravidelně investujeme do modernizace strojního a technologického vybavení naší firmy. Disponujeme velkými obráběcími stroji, kde nosnost největšího otáčecího stolu je 40 t. Naše svářečská dílna je rozdělena do dvou oddělených prostor pro zpracování nerezové a uhlíkové oceli. Na montážní hale díky 3metrové montážní jámě umíme manipulovat s opravdu velkými kusy "železa" a to až do
64 t. Pro nejsložitější vakuové aplikace zajišťujeme čištění, montáž a finální zkoušky výrobků v čistém prostoru o velikosti 1 700 m3.

Studentský život propoj se stáží. Jde to, přesvědč se!

Pokud se rozhodneš pro stáž ve STREICHERu, jednou z prvních, s kým budeš komunikovat, je naše personální Renata Steinerová. Renata tě provede celým procesem a zodpoví všechny otázky, nejen ty ohledně stáže. Jdeš do toho? Kontakt: personal(at)streicher-machinery.cz,
tel. 377 150 109, 602 475 972.