Václav Krch, Projektový manažer

Poznejte Vaška

„Mnoho projektů se již nikdy neopakuje. To přináší do naší práce spoustu pozitivních věcí. Tou hlavní je, že se při každém projektu člověk může něco nového přiučit… Každý den je jiný, než ten předešlý.“

Kdybys měl popsat, co práce projektového manažera obnáší, co bys řekl?

Projektový manažer ve firmě STREICHER má široké pole působnosti. Jeho práce nespočívá jen v manažerském rozhodování, vedení jednotlivých svěřených projektů, ale obsahuje také řadu vedlejších činností.

Po vypracování nabídky na míru a v případě vzájemné dohody následuje samotná výroba, kde se řeší jednotlivé výrobní úseky výroby a s tím spojených několik důležitých faktorů. Termíny, výrobní náklady a především kvalita výroby.  

Někdy se projekt neobejde ani bez výrobních problémů, které je nutné operativně vyřešit, ať už interně nebo se zákazníkem. Zakázky jsou z pravidla ukončeny finální přejímkou od zákazníka a následným transportem až ke konečnému uživateli. Posledním krokem je samotné finanční vyhodnocení zakázky a její celkové zhodnocení při celém průběhu firmou.

Tím končí většinou dlouhý výrobní proces jednotlivých zakázek a s ním i splněný úkol projektového manažera.

S jakými projekty se setkáváš?

Projekty, které řešíme v našem týmu, jsou velice specifické a většina z nich je chápána jako kusová výroba. Mnoho projektů se již nikdy neopakuje. To přináší do naší práce spoustu pozitivních věcí. 

Tou hlavní je, že se při každém projektu člověk může něco nového přiučit a jeho samotné řízení je vždy nutné projektu uzpůsobit. To má zásadní vliv na jednotlivé pracovní dny, kdy je každý den jiný, než ten před ním. To mě v mojí práci vlastně strašně baví. 

Hlavní projekty, které jsme v poslední době zpracovávali, jsou pro Fyzikální ústav akademie věd v České republice – Eli Beamlines, se sídlem v Dolních Břežanech u Prahy. Jedná se o projekty spojené s výzkumem za pomoci využití laserových impulsů.

Ostatní zakázkovou náplň tvoří zahraniční firmy, pro které dodáváme různé vakuové komory, určené pro povlakování ozubených kol. Také dodáváme tlakové nádoby určené do potravinářského a farmaceutického průmyslu.

Předpokládám, že projektový manažer nezvládne dovést celý projekt do zdárného konce sám? V kom máš oporu a kdo ti pomáhá?

S tím musím naprosto souhlasit. Projektový manažer nikdy nezpracuje celou zakázku sám. Je vždy hlavou týmu lidí, ať už jednotlivců nebo větších skupin lidí, které se aktuálně podílí na zakázce.

Mým hlavním spolupracovníkem v kanceláři je vždy můj přípravář výroby, který je mojí pravou rukou a pomáhá s celkovou přípravou projektu a s jeho hladkým průběhem.

Další důležití členové týmu jsou vždy kolegové ve výrobě, kteří jsou pro daný projekt určeni. Oni samotnému projektu vtisknou reálnou tvář díky mnohaletým zkušenostem v oboru. Jejich ruce jsou to nejcennější, co firma má, jelikož v nich tkví to pravé know-how, kterým firma disponuje. 

Proč sis vybral STREICHER?

Po ukončení vysokoškolského studia jsem absolvoval několik pracovních pohovorů ve strojírensky zaměřených firmách. Chtěl jsem pracovat v oboru, který jsem vystudoval, a firma STREICHER byla jedna z nich. Reakce firmy na pohovor byla velice rychlá a hlavně pozitivní. 

Ostatní firmy byly v tomto ohledu mnohem zdrženlivější a já tak měl usnadněné rozhodování. S lehkou nadsázkou lze tedy tvrdit, že firma STREICHER si vybrala mě. Doposud musím říct, že toto spojení funguje velice spolehlivě a věřím, že spokojenost je oboustranná a bude ještě mnoho úspěšných let trvat.

Zaujal Vás příběh Vaška a chcete vědět více?

Kontaktujte naši HR, paní Renatu Steinerovou, na Tel. 377 150 109, 602 475 972, případně piště na e-mail steinerova(at)streicher-machinery.cz.

You did not activate the necessary cookies for this content.

activate necessary cookies and show content